Те, що ви повинні побачити у Львові

23 вересня 2012

Те, що ви повинні побачити у Львові

Рейтинг про те, що варто відвідати кожному гостю міста, сформований на основі опитування туристів Львова.

Львівський Театр Опери та Балету

Львівський театр опери та балету, який розташований на головному проспекті міста за красою порівнюється з Паризьким та Віденським театрами. Ця архітектурна перлина Львова, збудована у стилі неоренесансу у 1901 році та є в переліку найгарніших театрів Європи. 60% мешканців Львова вважають театр символом міста. Біля входу в львівський театр опери та балету розташовано головну сцену та екран офіційної фан-зони Турніру у місті Львові. 

Перелік львівських театрів

Вежа ратуші

Львівська ратуша — адміністративний будинок у центральній частині Львова, який протягом всього часу свого існування був місцем перебування центральної міської влади. Львова. Подолавши 350 дерев’яних сходинок Львівської ратуші, ви отримаєте неймовірні враження від центральної частини міста. Як і в давні часи, у приміщенні ратуші знаходиться Міська Рада Львова. Однак це не завадить туристам пройтися коридорами ратуші та дістатися її найвищої точки – 65 метрів. Львівська ратуша - пам’ятка архітектури національного значення, що належить до Світової спадщини ЮНЕСКО.

Площа Ринок

Єдине місце, що повністю передає настрій Львова – це площа Ринок, яка залишається центром політичного, торгового, громадського та культурного життя міста понад 500 років. З кожного кута площі виходять дві взаємоперпендикулярні вулиці, котрі закінчувалися біля міських фортифікацій, що опоясували середньовічне місто. Площу оточують понад 50 пам’яток архітектури XVI-XX ст. На початку XIX ст. на Ринку було споруджено чотири фонтани — по одному на кожному розі площі, які досі є візиткою міста.

Храми Львова

Неподалік від пл. Ринок знаходяться Вірменська, Православна КП, Греко-Католицька, Римо-католицька церкви (всього в місті понад 100 християнських храмів) та руїни синагоги, зруйнованої під час ІІ Світової війни, в майбутньому музей. Вони відображають багатокультурність та багатонаціональність Львова, який завжди був мостом між Україною та Європою. Краса львівських пам’яток сакрального мистецтва захоплює своєю величчю.

Музеї та галереї Львова

Львів охоплює понад 1,5 млн. експонатів в понад 50 музеях. Серед львівських музеїв: Львівський історичний музей, другий за розмірами історичний музей України; Національний музей, одна з найвизначніших в Україні скарбниць українського мистецтва, заснована митрополитом Шептицьким; Львівська галерея мистецтв, один з найбагатших музеїв України; Етнографічний музей, єдиний такого типу в Україні; Національний меморіал «Тюрма на Лонцького», перша в Україні в’язниця-музей. Музейні фонди Львова нараховують 36,5 тисяч експонатів, у 2009 році музеї міста відвідало 366,5 тисяч осіб. З іншого боку, Львів є центром сучасного мистецтва з великою кількістю галерей.

Перелік музеїв Львова та галерей Львова

Парк Високий Замок

Старий тінистий парк на горі (413 м), що височить над містом, руїни старовинного замку, оглядовий майданчик і краєвиди, від яких захоплює дух. Він розташований у самому центрі міста, за 10-15 хвилин пішої ходи з будь-якого напрямку. З гамірних вулиць можна потрапити у прохолоду і затишок віковічних дерев, де ніщо не нагадує про суєтність урбаністичного життя.

Пиво у Львові

Дублін, Мюнхен та Прага повинні потіснитися. Адже до цього списку пивних столиць світу безумовно потрібно додати ще й Львів. Пиво у Львові почали варити ще у XV ст., тому прадавні традиції пивоваріння довели, що Львів безсумнівно можна назвати столицею пивоваріння України. Саме завдяки своїй якості львівське пиво скоро стало відомим у всій Австро-Угорській Імперії, а згодом – і Радянському Союзі. І тепер, за часів незалежності України воно не припиняє втрачати свій легендарний смак та якість, користуючись шаленою популярністю не тільки у мешканців міста, але й туристів.

У єдиному в Україні Музеї пива Вам запропонують виставку давніх пляшок та кухлів та ознайомлять з традиціями виготовлення легендарного напою. А у численних ресторанах, окрім 30 різних сортів пива та смачних закусок, Вас чекає незліченна кількість неймовірних оповідок про історію пива у Львові.

Кав’ярні та кондитерські

Сьогодні Львів – це рай для ласунів. В місті десятки закладів, де варять чудову каву та шоколад, готують власні цукерки та солодощі. Історія кави по-львівськи розпочалася ще за австрійської доби кінця 18 століття. З часу своєї появи, кава ставала все популярнішою у різних колах суспільства, і дуже скоро увесь Львів захворів кавоманією, яку вже, мабуть, неможливо вилікувати. Львів ще з середньовіччя славився «добрим солодким», а вже у 19 столітті шоколад зі Львова експортувався до всієї Європи. 

Львівські кав'ярні та цукерні

Львівські кнайпи та ресторани

Місто Львів славиться доброю кухнею та чаром закладів харчування, яких тут нараховують не одну сотню. Ресторани та кнайпи – невід’ємна частина львівської культури. Мистецтво «жити по-львівськи» – це смачно почастувати вишукані страви знаменитих львівських ресторанів, призначити зустріч на каві в затишній кав’ярні, отримати справжню насолоду від фантазійних десертів та тістечок, які пропонують славетні львівські цукерні. Галицька кухня – це не просто борщ та вареники, вона складна і цікава, та не менш смачна ніж, скажімо, французька. У підтвердження того, що Львів є раєм для гурманів у квітні в місті відбувається гастрономічний фестиваль «Львів на тарілці», який презентує багату ресторанну культуру Львова. Задля проведення фестивалю об’єднаються представники гастрономічної галузі Львова: як місцеві виробники продуктів, так і ресторатори.

Львівські кнайпи

Шевченківський гай та Личаківський цвинтар 

Шевченківський гай - це музей під відкритим небом, де можна ознайомитись з побутом українців: 124 пам’ятки архітектури, котрі об’єднані в 54 садиби. Личаківський цвинтар - один з найстаріших в Україні, площею 42 га. Перші згадки про поховання датуються 13 століттям, він нараховує понад 3000 неповторних надгробків і пам’ятників.

Фото: Віталій Раскалов

Print 

Написати відгук
Введіть код: