Безкоштовний Львів: пам’ятка туристу

11 жовтня 2012

Безкоштовний Львів: пам’ятка туристу

Львів - одне з найгарніших міст не лише України, але й Європи, і дуже часто побутує думка, що для того, щоб насолоджуватись цією красою, туристи повинні багато заплатити. Насправді, це зовсім не так! Ми підготували для вас огляд, із якого ви дізнаєтесь, як отримати цікаву екскурсійну програму у Львові за 0 гривень.

Одразу зауважимо, що наш огляд не включає в себе безкоштовне проживання та харчування, але ви можете прочитати на нашому сайті описи готелів, хостелів, ресторанів та кафе, тому неодмінно знайдете щось для себе.

ДЕНЬ 1

 • 09.00 - Розпочати нашу програму пропонуємо з Туристичного інформаційного центру. Він знаходить у центрі Львова, площа Ринок, 1, відразу за фонтаном з Нептуном. Тут ви можете отримати безкоштовну карту міста та перелік подій на сьогодні.
 • 09.20 - виходите на площу Ринок, тут є безкоштовний Wi-Fi. Заходите на visitlviv.net і в рубриці “Самостійні екскурсії” безкоштовно скачуєте двогодинну екскурсію про Львів.
 • 10.00 - прогулянка по екскурсійному маршруті "Львів за дві години".
 • 12.00 - вихід на найвищу точку міста Лева - "Високий Замок". Одразу слід зауважити - не очікуйте побачити тут середньовічний замок. На жаль, до наших днів залишились лише невеликі руїни стіни оборонних мурів Львова. Проте тут є чудовий оглядовий майданчик, а він просто не зможе залишити вас без вражень! Поруч ви маєте нагоду піднятись на ще одну гору. Мова йде про знану серед львів'ян Лису Гору про яку ходять різні легенди та чутки.
 • 14.00 - обов'язковою цікавинкою для відвідувачів міста є Львівський "Вернісаж" з широким вибором сувенірів на кожен смак: автентичні і новочасні вишивки та вишиванки, широкий вибір картин, прикрас і багато іншого... Гарним місцем для пошуку сувенірів є магазинчик у музеї етнографії (під "Статуєю Свободи"). Хоча вибір, порівняно із Вернісажом, трохи менший, але тут також можна знайти щось особливе. • 15.00 - львівські галереї та антикварні крамнички, безкоштовний огляд галерей і антикварних крамничок на вул. Вірменській та паралельних вулицях. Вулиця Вірменська - одна із найатмосферніших у Львові. Спробуйте зайти у всі дворики на цій вулиці. Починайте огляд Вірменської з галереї "Дзиґа" - тут кожних 2 тижні експонуються нові виставки сучасних митців — від фотомистецтва і живопису до чудернацьких інсталяцій. Також ви можете завітати у галереї "Зелена канапа", "Пори року", "Мистецька рамарня", “Icon art” та інші. Галерей загалом є величезна кількість - перегляньте описи в рубриці галереї Львова та виберіть саме те, що вас цікавить, більшість із цих галерей безкоштовні для відвідувачів. На вулиці Вірменській також є чимала кількість антикварних магазинчиків, а ще - кнайпа-музей "Гасова лямпа", присвячений цьому винаходу та його винахідникам.
 • 18.00 - Прогуляка вечірнім Львовом. Майже кожного тижня у теплу пору року у Львові приходять найрізноманітніші концерти open-air, де ви зможете весело та цікаво провести свій вечір. Влітку на площі Ринок проходять майстер-класи з сальси, танго, фаєр-шоу, постановки та інсталяції, які не дозволять Вам сумувати. Деталі можна дізнатись на сайті AfishaLviv.net та у Туристичному інформаційному центрі.

ДЕНЬ 2

 • 10.00 - прогулянка парком ім. Івана Франка. Чотириста років тому на цьому місці були міські лани, але пізніше ця земля перейшла у приватні руки. Наприкінці XVI століття багатий львівський міщанин Ян Шольц-Вольфович заклав тут парк, витративши на його впорядкування 1600 золотих. Згодом він видав свою доньку заміж за італійця Антоніо Массарі, посла Венеційської республіки у Львові, і парк перейшов до його зятя. Массарі впорядкував парк на італійський манер. 1855 року парк знову перейшов у власність міста, таким чином ставши одним із найстаріших муніципальних парків Східної Європи.
 • 11.00 - парк культури ім. Богдана Хмельницького. У цьому парку, проводиться багато концертів і частина Львівських фестивалів. Тут знаходяться атракціони, які так люблять діти і дорослі.

Фото: Борис Гавран

 • 12.00 - прогулянка Стрийським парком (вулиці Паркова і Стрийська). Найгарніший і найбільший у місті парк, улюблене місце прогулянок львів’ян. Тут є прекрасний ставок з лебедями, штучні замкові руїни, пам'ятник першому футбольному матчу в Україні, а також дитяча залізниця і інші цікавинки. Також - перший широкоформатний в Україні кінотеарт “Львів”. Він функціонує і досі, з моменті відкриття (1960 рік) тут мало що змінилося, а ціни на квитки у ньому справді смішні.
 • 14.00 - екскурсія львівськими храмами. Каплиця Боїмів, Кафедральний собор, Домініканський собор , Вірменська церква, а також церква Андрія, і храм св. Юра - ви будете зачаровані величчю та неповторністю цих споруд, вигадливістю барельєфів та красою ансамблів міських храмів, які є беззаперечними перлинами не тільки львівської, а й європейської архітектури.
 • 16.00 - прогулянка парком "Знесіння". Регіональний ландшафтний парк Знесіння - об’єкт природно-заповідного фонду України. Створення в 1991 році парку Знесіння площею 312 га дало виняткову можливість поєднати типову для міських парків функцію відпочинку з туризмом із з охороною та вивченням природно-історичного довкілля. Подейкують, що саме на пагорбах парку був берег океану Тететіс. Хоч з того моменту і пройшло близько 25 мільйонів років, але на території парку Знесіння досі можна знайти вапняки із мушлями з дна праокеану.
 • 18.00 - Самосмтійна екскурсія Старим Львовом - ви побачите колишнє серце міста - площу Старий Ринок та собори епохи Ренесансу. Цю самостійну екскурсую можна скачати за лінком.
 • 20.00 - вечір живої музики. У вихідні львівські кнайпи часто влаштовують вечори живої музики, концерти різних груп. Окрім того, вас не залишить без вражень ніби-то банальна вечірня прогулянка містом, але повірте, що навіть львів'яни під час кожної прогулянки знаходять у місті щось нове - істинно львівський дворик чи вуличку.
Якщо будете складати свій план перебування у Львові згідно із цими порадами, ваші вихідні у місті обійдуться у мінімально витрачені ресурси, а вражень ви отримаєте дуже багато.

Фото: Борис Гавран

Print 

Написати відгук
Введіть код: