Ремарк в Театрі Заньковецької

16 жовтня 2009

Ремарк в Театрі Заньковецької

 

За основу для сценарію театральних вистав зазвичай беруться вже готові твори, найчастіше – п’єси. Рідко коли для цього використовують великі прозові книжки. Але тим цікавіше на такі постановки дивитись: а як же режисерові вдалось вкласти, скажімо, 300 сторінок тексту в 2 години акторської гри?Чи не пропустив він чогось важливого? Робити такі вистави небезпечно і звабливо водночас. Адже, якщо все вийде, – аншлаг гарантовано.

Саме таким смаколиком вирішив потішити своїх глядачів Театр ім. Марії Заньковецької. Свій 92-й сезон він відзначив соковитою прем’єрою – виставою «Троє товаришів» за Еріхом-Марією Ремарком. «Салют романтикам» – читаємо на афіші поруч із назвою вистави замість звичних «драма» чи «п’єса».  Це такий собі маячок, знак того, що творіння орієнтоване насамперед на людей чуйних і ніжних.

За словами Вадима Сікорського, режисера «Трьох товаришів», який виношував цю ідею протягом п’яти років, основним завданням акторської команди у цій виставі – змусити глядачів співпереживати. І в них це вдалось! Ось що розповідає про «Трьох товаришів» Христина Корнієнко, яка вже побачила нове творіння заньківчан: «Вистава була чудовою: акторська гра, стильні костюми і доречні декорації, вдала постановка. Режисеру вдалося викликати емоції у глядачів, на ті кілька годин я була безпосереднім учасником життя на сцені. Правда, сумна вистава, але дуже глибока і справжня». 

Хіба можна таке пропустити? До слова, найближчим часом «Трьох товаришів» ставитимуть 18 жовтня. Тож у вас є чудова нагода провести недільний вечір у товаристві Ремарка.

Анна Козюта

фото надано театром

 

Print 

Написати відгук
Введіть код: