На  Великдень – до Львова!

24 березня 2010

На Великдень – до Львова!

Цьогоріч  весна довго прокидалася від  зимового сну. А коли нарешті розплющила очі й глянула на календар, зі здивуванням виявила,  що за тиждень – Вербна неділя, а за два – найсвітліше свято у її арсеналі – Великдень. Не випадково саме весні доручено заправляти великодніми святкуваннями, бо ж настрій веселитись і радіти або вже у розпалі, як це буває на травневу Паску або ж тільки-тільки набирає обертів – так, як буде цього року. 

Львівський  Великдень, найголовніший козир якого – традиційність, цьогоріч вкотре доведе: ви мусите відчути смак не лише пухкої й солодкої львівської паски, але й смак Паски як свята. І для цього з нас – цікава Великодня програма, а з вас – бажання її відвідати. 

Традиційно, як для Великодня, у Музеї народної архітектури та побуту «Шевченківський гай» з 4 по 6 квітня проводитиметься етнографічний фестиваль “Велика Гаївка”. Де ще, як не у Шевченківському гаю, ви можете вдосталь намилуватися найвигадливішими вишиванками й народними костюмами та задовільнити свій естетичний смак? Окрім милування, можна також розім’яти м’язи, що за зиму встигли забути, що таке активний рух – швидкі й динамічні Великодні забави кращі від усяких фізкультур. Безплатні видовища вам теж гарантовані – акробатичні трюки, гідні найкращих гімнастів. І це зовсім не цирк, це «вежі», які кожного року можна угледіти на галявинах Шевченківського гаю і веселі ігри в «слона». Дівчата й хлопці на весну якраз мають змогу потренувати очі – щоб вміло пускати бісики. «Моргалки» для цього – найкраща можливість. А кому з панянок кортить нарешті вийти заміж – саме в гаю має змогу покуштувати 12 пасок – а звідти й до рушника недалеко :) Або й до писанки. Адже протягом 4-6 квітня, коли відбуватимуться гаївки, проходитиме також конкурс «Писанка для милого».  

Не залишаться без задоволення і найменші – на галявині «Вербові котики» для дітей буде приготована особлива програма ігор та розваг. Ну і звісно, екстремальною розвагою для вас стане незабутній піший похід містом в Обливаний понеділок. Тут і зусиль небагато треба докладати –  пригоди забезпечені автоматично. 

20 березня в центральній частині міста почав свою роботу Великодній ярмарок. Діятиме від до 11 квітня. Уже зараз ви можете придбати там сувеніри, прикраси, різноманітні смаколики, мед, вироби з лози, зокрема пасхальні кошики та багато усього іншого. З наближенням Паски ярмарок розростатиметься і центральна площа нашого міста таки виправдає свою старовинну назву Ринку. Під час ярмарку будуть також відбуватись майстер-класи з писанкарства та виготовлення великодньої писанки із пап’є-маше.  

Разом з тим, у Львові триватимуть майстер-класи з писанкарства – детальний їхній перелік доступний тут. 

Символом цьогорічного Великодня, мабуть, стане гігантське яйце висотою 4 метри, яке презентували на відкритті ярмарку. Зроблене воно з лози й металу та прикрашене квітами. Постарались над створенням цього дива майстри з Яворівщини. 

Окрім цього, не забувайте стежити за анонсами VisitLviv.net – ближче до Великодня стане відомо, які ще сюрпризи готує Львів своїм жителям та гостям. А окрім паски й ковбаски накопичуйте хороший настрій і запаси весняної енергії – вони неодмінно стануть вам у пригоді! 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ДЕТАЛЬНУ ПРОГРАМУ СВЯТКУВАНЬ

текст: Лілія Хомишинець  
фото: Юрко Дячишин

›› Читайте наші новини на Twitter і LiveJournal чи слідкуйте за новими відео на YouTube.

Print 

Написати відгук
Введіть код: