ДахаБраха: Ми любимо і поважаємо Львів

2 квiтня 2010

ДахаБраха: Ми любимо і поважаємо Львів

10 квітня 2010 року у Львівській філармонії з весняним концертом виступить український етно-хаос гурт "ДахаБраха". Попередній їхній концерт у листопаді 2009 року при заповненому вщерть залі ТЮГу показав, що заради гарно мистецтва львів’яни не бояться грипу. Про спогади з цього концерту, нагороди гурту та новий альбом VisitLviv.net розпитався у Марка Галаневича, єдиного чоловіка серед "дахабрахівців".

– Марко, в кінці березня у Санкт-Петербурзі вам вручили премію ім. Сєрґєя Курьохіна у сфері сучасної музики. Які ваші враження від церемонії? Ви очікували цієї нагороди, чи це було як "грім серед ясного неба"?

Це не був аж такий «грім» – ми знали, що ввійшли у шорт-лист цієї премії і нас номіновано на Гран-прі. Інша річ, що ми до останнього не вірили, що можемо виграти – номінанти були сильні і це ж російська премія, то були сумніви, що дадуть її українцям. Тож це було втричі, вдесятеро приємніше. (усміхається)

Сама церемонія відбувалася в Петербурзі в Центрі сучасного мистецтва ім. Курьохіна. Це все було так трішки хаотично, не ідеально, бо організовувалося перший раз. Там люди роблять набагато більше, ніж вони можуть. Але, в принципі, звичайно, для нас це [перемога] дуже почесно. Ми вважаємо, що виграли цю премію не тільки для себе, а й для всієї країни, для своєї нації.

Марко Галаневич– Чи отримання російської нагороди означає, що ви тепер будете частіше виступати у наших східних сусідів, аніж в Україні?

Це тільки Бог знає, що воно буде означати. (сміється)

– Яку наступну нагороду вам би хотілося отримати? Чи маєте мрії на Ґреммі?

Ну хай дають Ґреммі, хай дають. (сміється) Якщо серйозно, то ніколи ми перед собою не ставили завдань завоювати десь якусь премію. Те, що ми здобули перше місце на "Червоній Руті", для нас не менш престижно. Але про це ніхто ніде особливо не говорив. Минулого року ми здобули перше місце у [жанрі] "Фолкм’юзиці" – це для нас було дуже приємно і престижно.

– Інтернетом ходять чутки, що ви почали роботу над четвертим альбомом. Що можете сказати з цього приводу?

Це буде зовсім інший альбом. Ми "вдаримо по нижнім чакрам". Між собою говоримо, що він буде трошки легший і простіший. Туди ввійдуть такі пісні, які в нас давно просять наші слухачі – зокрема, "Тёлки" і "Specially for you".

– Минулого листопада на вашому концерті львівська публіка дійсно була "на межі" ["На межі" – назва альбому, котрий презентував гурт у Львові]. Що ви очікуєте від концерту 10 квітня?

Ми очікуємо всього найкращого від цього концерту (сміється) Ми любимо і поважаємо Львів – у нас там багато знайомих і друзів. Відповідно, хочемо зі всіма побачитись, хочемо їх не розчарувати, не розчарувати Львів. Хочемо, щоб це був концерт, приємний для нас всіх.

розмову вів Ярема Дух
фото надано організаторами концерту

›› Читайте наші новини на Twitter і LiveJournal чи слідкуйте за новими відео на YouTube.

Print 

Написати відгук
Введіть код: