Одеська хвиля
Арт-галерея "Primus"
вул. Лесі Українки, 16/5LvivLvivUkraine
(032) 247-04-73Арт-галерея "Primus"

Одеська хвиля

Одеська хвиля

3-14 лютого 2010, 11:00 - 19:00, крім понеділка, Арт-галерея "Primus" (вул. Лесі Українки, 16/5)

Сайт:
www.primusart.com.ua
Пошта:
artprimus.lviv@gmail.com
Телефон для довідок:
+38(032) 247-04-73 

Сергій Папроцький та Ігор Варєшкін. "Знаковий абстракціонізм" і "абстрактний експресіонізм".

Одеською хвилею прибило до львівських берегів двох художників, які є обличчям творчого об’єднання "Лабораторія живопису" – Сергія Папроцького та Ігора Варєшкіна. Художники шукають опору в традиціях авангарду.

Загальновизнано, що абстракціонізм склався внаслідок синтезу народних, іконописних, а також авангардистських течій мистецтва. Але недостатньо враховується та обставина, що то був час апогею найпотужніших в історії людства революцій – соціальної та науково-технічної. Руйнувалася світобудова – і не могло не руйнуватися її усталене сприйняття.

Абстракціонізм 20 сторіччя здійснив те, що виявилось не під силу класичному реалізму: допоміг людству вижити в глобальних соціальних потрясіннях і адаптуватися в умовах науково-технічної революції. Він сприяв становленню психоаналізу та виробничої психології, сучасної архітектури і дизайну. Абстракціонізму ж, а зовсім не реалізму, прочинилися таємниці підсвідомості людини.

Цикл робіт Сергія Папроцького присвячений пошуку знакових символів. Його "знаковий абстракціонізм" позиціонує Знак як явище первинне, яке передувало і Слову і Мові.

У циклі Ігоря Варєшкіна людина вже не мислиться центром та володарем Всесвіту. Він – лише неяскрава і неоформлена частина природи, уподібнена каменям-валунам або косматим хмарам. При всій класифікаційній очевидності робіт як "абстрактного експресіонізму" там є значний елемент фігуративу.

Відкриття виставки 2 лютого о 18.00.

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!