Сергій Папроцький та Ігор Варєшкін. "Знаковий абстракціонізм" і "абстрактний експресіонізм".
Одеською хвилею прибило до львівських берегів двох художників, які є обличчям творчого об’єднання "Лабораторія живопису" – Сергія Папроцького та Ігора Варєшкіна. Художники шукають опору в традиціях авангарду.
Загальновизнано, що абстракціонізм склався внаслідок синтезу народних, іконописних, а також авангардистських течій мистецтва. Але недостатньо враховується та обставина, що то був час апогею найпотужніших в історії людства революцій – соціальної та науково-технічної. Руйнувалася світобудова – і не могло не руйнуватися її усталене сприйняття.
Абстракціонізм 20 сторіччя здійснив те, що виявилось не під силу класичному реалізму: допоміг людству вижити в глобальних соціальних потрясіннях і адаптуватися в умовах науково-технічної революції. Він сприяв становленню психоаналізу та виробничої психології, сучасної архітектури і дизайну. Абстракціонізму ж, а зовсім не реалізму, прочинилися таємниці підсвідомості людини.
Цикл робіт Сергія Папроцького присвячений пошуку знакових символів. Його "знаковий абстракціонізм" позиціонує Знак як явище первинне, яке передувало і Слову і Мові.
У циклі Ігоря Варєшкіна людина вже не мислиться центром та володарем Всесвіту. Він – лише неяскрава і неоформлена частина природи, уподібнена каменям-валунам або косматим хмарам. При всій класифікаційній очевидності робіт як "абстрактного експресіонізму" там є значний елемент фігуративу.
Відкриття виставки 2 лютого о 18.00.