Виставка польського художника та скульптора Яна Сіути
Львівський Палац мистецтв
вул. Коперника, 17LvivLvivUkraine
(032) 261-47-33Львівський Палац мистецтв

Виставка польського художника та скульптора Яна Сіути

Виставка польського художника та скульптора Яна Сіути

15-31 грудня 2009, з 10.00 до 17.00, крім понеділка, Львівський Палац мистецтв (вул. Коперника, 17)

Сайт:
www.artpalace.org.ua
Телефон для довідок:
+38(032) 261-47-33 

15 грудня о 15:00 у Львівському палаці мистецтв відкриття авторської виставки польського художника та скульптора Яна Сіути.

Ритуал, Ритм, Гармонія… 

Так названо цикл робіт митця: скульптора, художника, графіка і філософа Яна  Сіути.

Так як важко є розділити волосину на четверо так само, або ще важче, є поділити серце - душу і всю природу  митця на четверо. Повстає  логічне  питання:  Ким повністю є Ян Сіута: скульптором, художником, графіком, чи зрештою філософом? Вдивляючись в експоновані роботи, складається  враження, що за технікою митця, майстерністю, методом, кольором, розміром, циклом, порядком і темою криється щось більше, щось, що приховане в  нашій матеріалізованій природі, щось метафізичне. І не йдеться про метафізику, об'єднувану з „прозивним духом”, але про метафізику порядку всесвіту - космосу і розміщеної в нім людини. 

Митець-філософ  ставить в своїх роботах одне дуже просте питання: Де є сенс? В чому полягає істина? Сенс життя, сенс форми, сенс суті, сенс роботи, сенс існування, сенс добра, сенс зла, нарешті, сенс чого-небудь. І не залишається це питання без відповіді. Сенс записаний в ритуалі, ритмі і гармонії  нашого існування і  всього того, що в собі  несе наше існування, наше     надбання цивілізації. 

Відриття  виставки є своєрідною пропозицією, проханням автора, щоб зупинитися, хоч на хвилину і, з допомогою  представлених творів,  віддатися  рефлексії над собою і всім нашим надбанням - життям: відмітити, що те все, що ламає  прийнятий з часів забуття  ритуал - втрачає сенс. Те, що знищує ритм нашого існування - веде  до неіснування нас самих. Те, що порушує гармонію - вбиває  порядок спочатку в нас, а далі в тому, що нас оточує. В цих філософських міркуваннях, що переплітаються з втіленим в реальність  відкриттям світу за допомогою скульптури, графіки та живопису, митець прагне  донести до нас, що все має в собі вартість добра, добра об'єктивного, добра  незмінного, добра, яке не піддається маніпуляції, моді, рекламі, існуючих у природі речей згідно з незмінними: ритуалу, ритму і гармонії, впливаючи постійно на нас і наш світ. Думка філософа-митця біжить ще далі, а Його мрією є ламання бар'єрів обмежуючих наше пізнавання. Отже, йдеться про практичний перехід з метафізики на матеріальне підгрунтя і зосередження оцінки, що говорить про вплив добра, яке проектує твір мистецтва на захоплену ним людину. 

Роберт Мазуркевич 

 

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!