Виставка «Дітвак із сонцем у кишені»
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
вул. акад. Богомольця, 6LvivLvivUkraine
(032) 275-17-34Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Виставка «Дітвак із сонцем у кишені»

Виставка «Дітвак із сонцем у кишені»

18 грудня 2009 - 7 березня 2010, понеділок-п’ятниця з 11:00 до 17:30, Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. акад. Богомольця, 6)

Вартість:
вхід вільний
Сайт:
www.lvivcenter.org
Пошта:
institute@lvivcenter.org
Телефон для довідок:
+38(032) 275-17-34  +38(032) 239-41-18 

Центр гуманітарних досліджень ЛНУ ім. Івана Франка Центр міської історії Центрально-Східної Європи запрошують на виставку.

Виставка «Дітвак із сонцем у кишені», яку підготував Центр гуманітарних досліджень за участі Центру міської історії Центрально-Східної Європи та за фінансової підтримки Львівської міської ради, стала продовженням і вивершенням роботи з творами поета Богдана Ігоря Антонича та зустрічей із циклу «8 інтерпретацій Антонича». Головним героєм виставки є дітвак з Антоничевих творів. Його ми інтерпретуємо як «внутрішню дитину», яку відкриваємо чи оживлюємо в собі, коли час до часу запитуємо про найпростіші речі, сприймаємо світ зачудовано і безкорисливо. Експозиція провадить дітвака через вісім умовних станів, спільних і для дитячого переживання, і для дорослого досвіду, а також для мистецької творчості. Виставка поезії – показ тих місць, де можемо його зустріти: питливого і рвійного, зачудованого і пам’ятливого, перетворюваного і радісного, чуйного і творчого.

Окрім поезії, особливим місцем зустрічі із дітваком стане творчість львівського художника Олега Рибчинського, митця дітвацького світу і проникливого та тривалого інтерпретатора Антонича. Виставка живопису розгортається стобарвним прапором дня, в якому кожен знайде свою барву, свій настрій, а можливо, захоче доповнити його своїми враженнями і розумінням.

У розмові про дітвака також звучать голоси Антоничевих попередників, сучасників і наступників; тих, кого він читав і перекладав, про кого згадував у записах. Образ дітвака віднаходимо на львівських фотографіях – часу Антонича і часу його читачів. Ця виставка буде нагодою не тільки нового знайомства, а й зустрічі із давніми приятелями: авторами текстів, картин, зображень.

Своєрідним  підсумком читання Антонича в Центрі гуманітарних досліджень стане видання «Чаргород», в якому вибрані твори поета, а також картини Олега Рибчинського поєднаються у путівник світом творчої уяви. Вихід цієї книги заплановано навесні 2010 року. 

 

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!