"Вимір"
Музей Ідей
вул. Валова, 18-аLvivLvivUkraine
(032) 295-69-68Музей Ідей

"Вимір"

"Вимір"

3-19 серпня 2010, Музей Ідей (вул. Валова, 18-а)

Сайт:
www.idem.org.ua
Пошта:
idem.org@gmail.com
Телефон для довідок:
+38(032) 295-69-68 

Проект Ярослава Першка та Яцека Ягельського.

Ярослав Першко і Яцек Ягельський — відомі польські художники, скульптори, автори інсталяцій, які презентуватимуть майже місяць в Музеї Ідей свої твори.
Назва виставки походить з абстрактної проблеми часу, що мучить багатьох художників вже близько 100 років, а саме – проблеми часу, що опирається на форму. Поняття «четвертий вимір» крім «кубістичного» походження, має теж дещо іншу природу. Відкинувши три раціональні виміри: довжину, ширину й висоту, що відносяться до субстанції твору та його простору, при контакті з ним проявляється четвертий вимір інтуїтивного часопросторового відчуття, або радше бажання пошуку такого відчуття – невизначеного, проте існуючого.
Локальний простір – простір, що існує «невідомо відколи». Ніхто з тих, хто живе, не пам’ятає початку.
Локальний матеріал – матеріал, що відповідає місцю, його частинка.
Локальний час – час, що прив’язаний до місця. Єдиний, що існує виключно у визначеній географічній довготі. Попри навіть обов’язкові режими люди встають і лягають в іншому ритмі. Можливо, о тій самій годині, але не тієї самої пори. Дехто ніколи так і не знайде ані свого простору, ані свого часу.

Два способи сприйняття реальності – через дві різні спроби окреслити поняття часу. В експозиції ключовими стають переміни простору бернардинських підземель у виставковий простір, окрім цього – «преображення» матерії автентичного простору та нобілітація місця між часом минулим,  теперішнім та майбутнім.

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!