Виставка Олександра Трофимюка
Художній салон "Мистецька рамарня"
вул. Вірменська, 3LvivLvivUkraine
(032) 297-16-64Художній салон "Мистецька рамарня"

Виставка Олександра Трофимюка

Виставка Олександра Трофимюка

18 червня 2010 - 10 липня 2010, з 11.00 до 19.00, з вівторка до суботи, Художній салон "Мистецька рамарня" (вул. Вірменська, 3)

Сайт:
www.ramart.lviv.ua
Пошта:
mystetska_ramarnya@ukr.net
Телефон для довідок:
+38(032) 297-16-64 

Живопис та графіка.

Живопис та графіка знаного митця, роботи що презентують незвичний, омріяний, до певної міри казковий Львів, натюрморти щойно зірваних жоржин, конвалій, волошок та маку, солодкі літні яблучка … та "КОНСТАТАЦІЯ".

"КОНСТАТАЦІЯ" - твір з глибокою символікою, автор розповідає: "сім років жила ідея зробити щось на тему політики. Жила виключно на сторінках альбомів та ескізів. Та якось до рук потрапила недописана ікона, виконана на розколеній дошці й до мене прийшло прозріння. Інтерпритацій може бути безліч, але пропонується споживати під політичним соусом. Ненька Україна, ікона Матері Божої, першу ділить Борисфен, іншу прикра тріщина. Символічно, але це і є розкол, кордон (кому як завгодно). Он сидять сильні мужі з клейнодами й розриваються географічно навпіл, одні на схід, інші на захід. Ба, навіть бідолаха кінь вагається=). Мазок за мазком на незавершеній іконі вималювались кон’юнктурні віяння. І байдуже тим воякам до  Матері Божої, поверху котрої утворилася Україна… 

Та все ж оптиміст, коли уважно розгляне картину, помітить, що не на Заході і не на Сході сонце, і не туди, мов соняшники, повернулися козаки. Он, воно нагорі, те сонце! А чуби сплітаються воєдино в грона калини. Спільнота розумних, міцних, незалежних, без правобережних, без лівобережних, добрих, привітних і незрадливих, в усьому єдиних, в усьому щасливих…". 

Більше дізнатися про автора дає змогу коротка автобіографія. Сповнене  пригод  дитинство, з рогаткою в кишені, провів у місті Червоноград. У проміжках між рибалкою, футболом та дослідженням вечірніх вулиць, досконало вивчив ровер і якось закінчив восьмий клас. Десь тоді захопився читанням книжок та рок-музикою. Днями безтурботно ганяв містом, влаштовував бійки, псував життя сусідам=), а вночі жадібно ковтав книжки сторінка за сторінкою. Відпустив довге волосся та пообіцяв собі ніколи не перетворитися в пролетарія чи сантехніка Васю. Втрапивши в дерев’янні  обійми янівського училища різьби по дереву, з успіхом продовжував ухилятися не лише від тригонометрії, а й від виготовлення шкатулок та орлів з вставними крилами, за що був удостоєний срібної медалі Юного учасника ВДНГ СРСР і дипломом з відзнакою. 

Продовжуючи шлях замислуватою лінією "вільного художника", стратегічним маневром, через інститут архітектури  "Львівської політехніки" уникнув почесного обов’язку, ставши лейтенантом запасу. Сховав у шухляду диплом бакалавра, а заразом і диплом  першого ступеня всесоюзного  конкурсу дипломних проектів. Із альтруїстичних міркувань містобудуванням вирішив не займатися. 

"Чевона фіра" тим часом зав’язла у трясовині, і я залишився віч-на-віч з власною долею. Ставши на слизьку стежину життя художника, збагатив дитяче любування фарбами, післявиставковими  фуршетами, художніми тусовками, мистецтвознавськими теревенями. Здобувши істинні цінності у вигляді коханої дружини та двох дітей, отримав можливість пізнати філософію самотності художника. Засів у майстерні й роки по тому стали з’являтися картини, про які мріялося в дитинстві…

Відкриття виставки о 17.00 у п’ ятницю 18 червня 2010 р.

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!