Зустріч з кримсько-татарською письменницею
Літературна кав'ярня "Кабінет"
вул. Винниченка, 12LvivLvivUkraine
(032) 261-48-84Літературна кав'ярня "Кабінет"

Зустріч з кримсько-татарською письменницею

Зустріч з кримсько-татарською письменницею

22 квiтня 2010, початок о 18:00, Літературна кав'ярня "Кабінет" (вул. Винниченка, 12)

Вартість:
вхід вільний
Телефон для довідок:
+38(032) 261-48-84  +38(050) 379-99-61 

Гульнара Абдулаєва.

Під час опису майна останнього кримського хана Шагін Гірая до рук турецького пристава Ізмаїла паші потрапляють його мемуари. Замість того, щоб відправити їх в османську канцелярію разом з іншими паперами Гірая, пристав таємно забирає рукопис, який привідкриває йому історію життя, повну пригод і неочікуваних поворотів...

Цей роман - художній твір, заснований на реальних подіях, що відбувалися в Кримському ханстві, в Європі в ХVIII столітті, бажання заглянути в схованки історії, приховані від нас часом, спроба розкрити психологічний портрет останнього хана Кримського ханства Шагін Гірая - правовірного мусульманина, людини прогресивних поглядів , який здобув європейську освіту і виховання.

Сама авторка так говорить про свій роман:
"Мене запитують, чому я вирішила писати саме про хана Шагіна. Адже прийнято вважати, що це вельми суперечлива історична особа, - говорить Гульнара. - Він і привернув мене своєю суперечливістю. Шагін Гірай неодноразово піддавався жорсткій критиці з боку істориків, любителів історії, що таврували останнього кримського хана ярликом "зрадник". На жаль, цей ярлик прижився, сьогодні багато хто, іноді з фанатичним завзяттям, виносять свій вердикт, звинувачуючи одну людину, називаючи його причиною загибелі Кримського ханства. Я не стану давати вам відповідь, її ви знайдете на сторінках книги. Але одне хочу сказати: Шагін Гірай - особистість, поза сумнівом, яскрава, що заслуговує більш пильної уваги. Його образ оповитий легендами і міфами.
Я не брала на себе місію писати посібник чи підручник з історії. У першу чергу це художня література з авторським вимислом, заснована на фактах і подіях ХVIII століття". Людина, що зіграла важливу роль у творчій діяльності Гульнари Абдулаєва, - відомий кримськотатарський поет, нині покійний Юнус Кандимов. "Юнус-ага живо описав мені Шагін Гірая, за яким міцно закріпилося прізвисько зрадника, що згубив Кримське ханство. Сам Юнус-ага цієї думки не дотримувався і запропонував мені спробувати почати писати серйозний твір про Шагін Гірая. - Розповіла Гульнара. - Дуже сподіваюся, що в недалекому майбутньому з'явиться друга, а за нею і третя книга трилогії "Шагін Гірай".

Коротко про авторку:
Гульнара Абдулаєва народилася в 1979 році в місті Євпаторія. Закінчила історичний факультет Таврійського Національного університету. Автор наукових і науково-популярних праць, публікувалася в ряді журналів і газет Криму. Кореспондент газети "Авдет" (Крим), газети "Татарський світ" (Москва). У 2005 році нагороджена грамотою Верховної Ради України за особливий внесок у розвиток молодіжної політики України.

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!