"VITA LONGA-VITA BREVIS"
Арт-кав’ярня "Квартира 35"
вул. Вірменська, 35LvivLvivUkraine
(032) 297-56-12Арт-кав’ярня "Квартира 35"

"VITA LONGA-VITA BREVIS"

"VITA LONGA-VITA BREVIS"

4-18 березня 2010, Арт-кав’ярня "Квартира 35" (вул. Вірменська, 35)

Сайт:
www.dzyga.com/content/view/63/219/
Телефон для довідок:
+38(032) 297-56-12 

Виставка живопису Володимира Топія.

У четвер 4 березня о 17.00 відбудеться відкриття виставки живопису Володимира Топія «VITA LONGA-VITA BREVIS».

Концепт: Винятково важливим у сучасному глобалізованому суспільстві є процес трансформації етико-естетичних ідеалів та світоглядних пріоритетів, де ключовою є орієнтованість на тотальне споживання, стереотипність витісняє можливість реалізації свободи, а маніпулятивність перетворюється на невід’ємну частину людського буття.

Актуальності набирають мотиви пов’язані з розкриттям глибинного змісту зіткнення уніфікованого суспільства та інтелектуально-філософських надбань світового постмодерну. Чи не тому виникає необхідність продемонструвати кінцеву точку існування людини в антуражі її повсякчасного, стилізованого і виключно зовнішнього образу. Адже окрім настільки мінливого явища, як фізична естетика у людини латентно зафіксоване одночасне свідчення вічного духовного і тимчасового матеріального. Однак запропоновані Володимиром Топієм образи не набувають макабричних рис притаманних творчим концепціям, як середньовічних, так і постмодерних митців, де смерть трактувалась, як надпотужна і неуникна сила, а отримують новий вимір: тлінною стає не людина, а її часткова фізична візуалізація.

Тож винятково важливою для сучасників є відсутність об’єктивного сприйняття ролі духовного і тілесного чинників, останні потребують суттєвих коректив у свідомості людини, які можливо здійснити через творчу експансію.  Тимчасове не може осягнути вічне. Незалежно від своєї соціальної, етнічної чи релігійної самоідентифікації індивід залишається з тим, що є незмінним у людській природі – смертю. Загалом проблематика до якої автор звертається у цій серії творів переростає межі фізичного чи духовного буття, вона об’єктивно синтезує ідею та матерію, пропонує реципієнту провести своєрідну ревізію власного світогляду і переоцінити ієрархію цінностей вічного і тимчасового. Перед реципієнтом постає фіксований вибір та водночас продемонстровано надчасову перспективу буття і при цьому надано змогу здійснити крок у світ поза стереотипами суспільства.       

                                                                               мистецтвознавець Хорунжа Галина     
 

Довідка:

Володимир Топій  народився 10.09.1979 року у місті Судова Вишня. У 2003 році закінчив Львівську  національну академію мистецтв.

Брав участь у  виставках:

 • 2001 р. – «1/2 Щасливого Дитинства» (перформанс) Стрийський парк;
 • 2001 р. – «Протистояння» (інсталяція) Тернопіль;
 • 2001 р. – «Протистояння» (інсталяція) Львів, УКУ;
 • 2002 р. – інсталяція, Львів, УКУ;
 • 2003-2008 р р. – «Осінній салон»;
 • 2009 р. – «L2»(перформанс);
 • 2009 р. – «Фортмісія»;
 • 2009 р. – «Тиждень актуального мистецтва» (перформанс);

Персональні виставки:

 • 2006 р. – Палац мистецтв
 • 2007 р. – Музей ідей
 • 2008 р. – «Дзига»
 • 2009 р. – «Дзига»

 Контакт: 067 459 75 47 Володимир Топій

Print 

Написати відгук
Введіть код:

Наш канал на YouTubeМи на Facebook!